Najlepsze opinie o ...
 
Notifications
Clear all
Najlepsze opinie o maszynach rolniczych
Najlepsze opinie o maszynach rolniczych
Group: Registered
Joined: 2021-09-16
New Member

About Me

Jeśli chodzi o skrzynię biegów, standardem jest 5-biegowa skrzynia biegów z 20 biegami do przodu i do tyłu. Dlatego zrezygnowano z 4-biegowej (16/16). Skrzynia biegów 20/20 ma 5 biegów głównych i 1 półbieg, przełączany pod obciążeniem. Mniejsza dźwignia służy do zmiany zakresów: szybko-wolno. Na głównej dźwigni znajduje się również przycisk sprzęgła, który po naciśnięciu zastępuje użycie pedału nożnego.
Ważnym elementem jest oczywiście rewers elektrohydrauliczny, na którego dźwigni znajduje się mały suwak, którym można regulować czułość biegu wstecznego. Stopień ustawienia czułości jest pokazywany na wyświetlaczu deski rozdzielczej (5 poziomów regulacji). Takie akcesorium z pewnością przyda się w zależności od wykonywanej pracy, czy jest to np. współpraca z maszyną uprawową czy ładowarką. Wyraźnie zauważalna jest zmiana czułości operacji odwrotnej.
Dane techniczne maszyn rolniczych https://www.agrodane.pl
Będą z układem napędowym, nie sposób nie wspomnieć o systemie Stop & Go. Umożliwia zatrzymanie pojazdu i uruchomienie go wyłącznie za pomocą hamulca nożnego.
Świetny dodatek, choć wydaje się, że samo zatrzymanie powinno być nieco płynniejsze. Testowany egzemplarz zatrzymał się dość ostro pomimo delikatnego wciskania pedału hamulca (być może przy większym ciężarze byłby bardziej miękki; w tym przypadku brona talerzowa została podniesiona, więc nie było dodatkowego oporu). Ruszanie po zwolnieniu hamulca było bardzo płynne.

Social Networks
Member Activity
0
Forum Posts
0
Topics
0
Questions
0
Answers
0
Question Comments
0
Liked
0
Received Likes
0/10
Rating
0
Blog Posts
0
Blog Comments
Share: